Main Menu
User Menu

13. střelecká brigáda [1940-1942]

13th Rifle Brigade

13. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
13. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
13. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
13. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1940-05.07.1942 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
18.10.1940-29.11.1941 Herr, Traugott (Oberst)
29.11.1941-01.04.1942 Radwan, Oskar (Oberst)
DD.06.1942-05.07.1942 Crisolli, Wilhelm (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.05.1941-05.07.1942 Střelecký pluk 93
28.05.1941-05.07.1942 Střelecký pluk 66

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/13-strelecka-brigada-1940-1942-t168667#505389Verze : 0
MOD