Main Menu
User Menu

12. střelecká brigáda [1940-1942]

12th Rifle Brigade

12. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
12. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
12. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.12.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
12. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.01.1941-05.07.1942 12. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
09.12.1940-11.08.1941 Trierenberg, Wolf Günther (Generalmajor)
11.08.1941-08.12.1941 Hühner, Werner (Generalmajor)
15.03.1942-05.07.1942 Mickl, Johann (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/12-strelecka-brigada-1940-1942-t168646#505360Verze : 0
MOD