Main Menu
User Menu

10. brigáda tankových granátníků [1942-1943]

10th Tank Grenadier Brigade

10. Panzergrenadier-Brigade

     
Název:
Name:
10. brigáda tankových granátníků
Originální název:
Original Name:
10. Panzergrenadier-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
10. střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-30.06.1943 10. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-DD.08.1942 Chevallerie, Hellmut von der (Oberst)
DD.08.1942-10.10.1942 Senger-Etterlin, Fridolin von (Generalmajor)
10.10.1942-05.11.1942 Borowietz, Willibald (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.07.1942-DD.05.1943 Pluk tankových granátníků 69
05.07.1942-DD.05.1943 Pluk tankových granátníků 86

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/10-brigada-tankovych-granatniku-1942-1943-t168599#505288Verze : 0
MOD