Main Menu
User Menu

10. střelecká brigáda [1939-1942]

10th Rifle Brigade

10. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
10. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
10. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
10. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.10.1939-05.07.1942 10. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
27.10.1939-02.08.1941 Fischer, Wolfgang (Oberst)
04.08.1941-01.03.1942 Bülow, Cord von (Oberst)
01.03.1942-05.07.1942 Chevallerie, Hellmut von der (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 69
01.04.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 86

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/10-strelecka-brigada-1939-1942-t168596#505284Verze : 0
MOD