Main Menu
User Menu

Tanková brigáda 4 [1939-1942]

4th Tank Brigade

Panzer-Brigade 4

     
Název:
Name:
Tanková brigáda 4
Originální název:
Original Name:
Panzer-Brigade 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Kempfova tanková divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.10.1939-DD.04.1942 10. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.10.1939-06.01.1941 Landgraf, Franz (Generalmajor)
12.04.1941-20.11.1941 Hauenschild, Bruno von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.10.1939-DD.04.1942 Tankový pluk 7
07.10.1939-18.01.1941 Tankový pluk 8

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-4-1939-1942-t168567#505221Verze : 1
MOD