Main Menu
User Menu

III. skupina Těžké stíhací eskadry 76 [1940-1941]

3rd Group of the 76th Heavy Fighter Wing / III. Gruppe des Zerstörergeschwaders 76 (III./ZG 76)

     
Název:
Name:
III. skupina Těžké stíhací eskadry 76
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Zerstörergeschwaders 76
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.06.1940
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
Datum zániku:
Disbanded:
24.04.1941
Nástupce:
Successor:
II. skupina Eskadry rychlých bombardérů 210
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.06.1940-30.06.1940 ?
30.06.1940-DD.10.1940 Stíhací velitelství 3
DD.10.1940-24.04.1941 Těžká stíhací eskadra 76
Dislokace:
Deployed:
26.06.1940-30.06.1940 Trier-Euren, Flugplatz Trier /
30.06.1940-DD.10.1940 Laval, Fliegerhorst Laval /
DD.10.1940-24.04.1941 Sola, Fliegerhorst Stavanger-Sola /
Velitel:
Commander:
26.06.1940-16.08.1940 Dickoré, Friedrich Karl (Hauptmann)
16.08.1940-24.04.1941 Kaldrack, Rolf (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/zerstorer/zg76.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-76-1940-1941-t168535#505169Verze : 0
MOD
III. Gruppe:


Zformována 26.6.40 v Trier-Euren ze II./ZG1 :


Stab III./ZG76 ze Stab II./ZG1
7./ZG76 ze 4./ZG1
8./ZG76 ze 5./ZG1
9./ZG76 ze 6./ZG1


24.4.41 přejmenována na II./SKG210:


Stab III./ZG76 se stal Stab II./SKG210
7./ZG76 se stala 4./SKG210
8./ZG76 se stala 5./SKG210
9./ZG76 se stala 6./SKG210



Znovu zformována 11.43 v Öttingen :


Stab III./ZG76 nový
7./ZG76 ze 10./ZG26
8./ZG76 nová
9./ZG76 nová


Formvoání nebylo nikdy zcela ukončeno, a koncem 4.44. Zbytky integrovány do I./ZG76.


Základny:


26.6.40 - 30.6.40 Trier-Euren Bf 110
30.6.40 - 10.40 Laval Jafü 3 Bf 110
10.40 - 24.4.41 Stavanger-Sola Luftflotte 5 Bf 110

11.43 - 2.4.44 Öttingen 7. JD Bf 110
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Tezke-stihaci-eskadry-76-1940-1941-t168535#2381Verze : 1
MOD