Main Menu
User Menu

Těžká stíhací eskadra 76 [1943-1944]

76th Heavy Fighter Wing / Zerstörergeschwader 76 (ZG 76)

     
Název:
Name:
Těžká stíhací eskadra 76
Originální název:
Original Name:
Zerstörergeschwader 76
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.07.1944
Nástupce:
Successor:
Stíhací eskadra 76
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1943-24.07.1944 7. stíhací divize
Dislokace:
Deployed:
DD.08.1943-25.04.1944 Katterbach, Fliegerhorst Ansbach /
25.04.1944-13.06.1944 Praha, Fliegerhorst Gbell /
13.06.1944-11.07.1944 Gerasdorf bei Wien, Einsatzhafen Wien-Seyring /
11.07.1944-24.07.1944 Kuchyňa, Fliegerhorst Malacky /

Velitel:
Commander:
28.08.1943-25.01.1944 Rossiwall, Theodor (Oberstleutnant)
25.01.1944-24.07.1944 Kowalewski, Robert (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1943-20.07.1944 I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
DD.08.1943-24.07.1944 II. skupina Těžké stíhací eskadry 76
01.11.1943-02.04.1944 III. skupina Těžké stíhací eskadry 76
06.04.1944-31.08.1944 Doplňovací letka Těžké stíhací eskadry 76

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/zerstorer/zg76.htm
URL : https://www.valka.cz/Tezka-stihaci-eskadra-76-1943-1944-t168526#505153Verze : 1
MOD