Main Menu
User Menu

I. skupina Eskadry rychlých bombardérů 210 [1941-1942]

1st Group of the 210th Fast Bomber Wing / I. Gruppe des Schnellkampfgeschwaders 210 (I./SKG 210)

     
Název:
Name:
I. skupina Eskadry rychlých bombardérů 210
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Schnellkampfgeschwaders 210
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.01.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Zkušební skupina 210
Datum zániku:
Disbanded:
04.01.1942
Nástupce:
Successor:
I. skupina Těžké stíhací eskadry 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.04.1941-04.01.1942 Eskadra rychlých bombardérů 210
Dislokace:
Deployed:
24.04.1941-DD.05.1941 Abbeville, Fliegerhorst Abbeville-Drucat /
DD.05.1941-DD.06.1941 Lippstadt, Fliegerhorst Lippstadt /
DD.06.1941-07.07.1941 Radzyn, ?
07.07.1941-12.07.1941 Minsk-Matschulicze, ?
12.07.1941-27.07.1941 Orscha, ?
27.07.1941-20.08.1941 Šatalovo, Feldflugplatz Schatalowka-Ost /
20.08.1941-26.08.1941 Vitebsk, Fliegerhorst Witebsk /
26.08.1941-01.09.1941 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
01.09.1941-20.09.1941 Novgorod Severskij, ?
20.09.1941-02.10.1941 Konotop, Flugplatz Konotop /
02.10.1941-04.01.1942 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /

Velitel:
Commander:
24.04.1941-13.09.1941 Stricker, Karl Heinz (Hauptmann)
15.09.1941-04.01.1942 Diesing, Ullrich (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.04.1941-04.01.1942 1. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
24.04.1941-DD.MM.1941 2. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
24.04.1941-04.01.1942 3. letka Eskadry rychlých bombardérů 210
DD.MM.1941-04.01.1942 2. letka Eskadry rychlých bombardérů 210

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/attack/skg210.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Eskadry-rychlych-bombarderu-210-1941-1942-t168506#505123Verze : 0
MOD