Main Menu
User Menu

KVUGr Marcouf - Opěrný bod č. 101 / ex WN 2+2a (1940-1944)

Resistance Nest No. 101 (ex WN 2+2a) / Widerstandsnest 101 (ex WN 2+2a)

     
Název:
Name:
Opěrný bod č. 101 (ex WN 2+2a)
Originální název:
Original Name:
Widerstandsnest 101 (ex WN 2+2a)
Další názvy:
Other Names:
WN 101
WN 2
Obec:
Municipality:
Sainte-Marie-du-Mont - Poupeville
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°22'46.41"N 01°10'41.34"W
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
pěchotní opěrný bod
Typ objektu:
Type of Object:
polní opevnění
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Podskupina pobřežní obrany Marcouf
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.RRRR
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.RRRR
Výzbroj:
Armament:
2x 50mm protitankový kanon KWK L/42 v polním postavení
Posádka:
Crew:
četa 2./919
Bojové využití:
Combat Use:
06.06.1944-06.06.1944
Současný stav:
Current Condition:
nepatrné zbytky
Přístupnost:
Accessibility:
zaniklý
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.dday-overlord.com/
https://www.atlantikwall.co.uk/
https://www.atlantikwall.org.uk/
https://www.battleofnormandytours.com/
https://en.tracesofwar.com/
https://www.deutschesatlantikwallarchiv.de/
https://archive.is/3gfGB
memorablevisit.com
https://zapisnik.fortif.net/
Alain Chazette: Le Mur de L´Atlantique en Normandie (Bayeux 2000)
Mark Henry, Steven J. Zaloga: D-Day 1944 (2): Utah Beach and the US Airborne Landings (Osprey Publishing, 2004)

URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Marcouf-Operny-bod-c-101-ex-WN-2-2a-1940-1944-t168268#504791Verze : 0
MOD