Main Menu
User Menu

8. střelecká brigáda [1939-1942]

8th Rifle Brigade

8. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
8. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
8. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
8. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.11.1939-05.07.1942 8. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
29.03.1940-25.05.1940 Neumann-Silkow, Walter (Generalmajor)
26.05.1940-DD.09.1941 Scheller, Walter (Generalmajor)
20.10.1941-05.07.1942 Schrötter, Josef (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 8
01.01.1941-05.07.1942 Střelecký pluk 28

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/8-strelecka-brigada-1939-1942-t168213#504676Verze : 0
MOD