Main Menu
User Menu

Tankový pluk 25 [1937-1945]

25th Tank Regiment

Panzer-Regiment 25

     
Název:
Name:
Tankový pluk 25
Originální název:
Original Name:
Panzer-Regiment 25
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1938-18.10.1939 2. lehká divize
18.10.1939-08.05.1945 7. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
12.10.1937-DD.MM.RRRR Erlangen /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ilgen, (Major)
DD.MM.RRRR-28.06.1941 Rothenburg, Karl (Oberst)
DD.MM.1941-DD.MM.1943 Hauser, Eduard (Oberst)
DD.MM.1943-26.01.1944 Schulz, Adelbert (Oberst)
01.11.1944-19.01.1945 Pückler, Adrian von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-25-1937-1945-t168157#504576Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/25th-Tank-Regiment-t168157#504576Version : 0
MOD