Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 20. stíhacího leteckého pluku [1956-1961]

Command Post of 20th Fighters Air Regiment

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 20. stíhacího leteckého pluku
Originální název:
Original Name:
Velitelské stanoviště 20. stíhacího leteckého pluku
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1961
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1956-31.08.1961 20. stíhací letecký pluk


OPERAČNĚ:
01.10.1956-30.09.1958 Velitelské stanoviště 6. stíhací letecké divize
01.10.1958-31.08.1961 Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.10.1956-02.12.1959 Čáslav, letiště /
03.12.1959-01.09.1961 Náměšť nad Oslavou, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
www.valka.cz
www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-20-stihaciho-leteckeho-pluku-1956-1961-t168083#504447Verze : 0