Main Menu
User Menu

Střelecký pluk 4 [1939-1942]

4th Rifle Regiment / Schützen-Regiment 4

     
Název:
Name:
Střelecký pluk 4
Originální název:
Original Name:
Schützen-Regiment 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Jezdecký střelecký pluk 4
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.09.1939-05.07.1942 Střelecká brigáda 6
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.09.1939-15.07.1940 Ravenstein, Johann von (Oberst)
15.07.1940-15.04.1941 Raus, Erhard (Oberst)
15.04.1941-31.03.1942 Waldenfels, Rudolf von (Oberst)
01.04.1942-05.07.1942 Unrein, Martin (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Strelecky-pluk-4-1939-1942-t167950#504235Verze : 0
MOD