Main Menu
User Menu

6. střelecká brigáda [1939-1942]

6th Rifle Brigade

6. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
6. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
6. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
6. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1939-18.10.1939 1. lehká divize
18.10.1939-05.07.1942 6. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.04.1939-14.09.1939 Esebeck, Hans Karl von (Oberst)
14.09.1939-18.10.1939 Fürst, Friedrich (Oberst)
18.10.1939-13.03.1941 Esebeck, Hans Karl von (Oberst)
15.04.1941-01.04.1942 Raus, Erhard (Generalmajor)
01.04.1942-05.07.1942 Waldenfels, Rudolf von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1939-26.09.1938 Jezdecký střelecký pluk 4
26.09.1939-05.07.1942 Střelecký pluk 4
01.08.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 114

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/6-strelecka-brigada-1939-1942-t167934#504210Verze : 0
MOD