Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 13 [1942-1945]

13th Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 13

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 13
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 13
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 13
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-DD.11.1942 5. brigáda tankových granátníků
DD.11.1942-08.05.1945 5. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.08.1945-01.11.1942 Radowski, Eduard (Oberstleutnant)
01.11.1942-DD.MM.1944 Bronsart von Schellendorff, Heinrich-Walter (Oberst)
DD.08.1944-DD.01.1945 Friedrich, Gerhard (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-13-1942-1945-t167911#504158Verze : 1
MOD