Main Menu
User Menu

5. střelecká brigáda [1939-1942]

5th Rifle Brigade

5. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
5. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
5. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
5. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1939-05.07.1942 5. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.11.1939-06.02.1941 Degener, Joachim (Oberst)
06.02.1941-05.07.1942 Haseloff, Kurt (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1939-05.07.1942 Střelecký pluk 13
01.11.1939-05.17.1942 Střelecký pluk 14

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/5-strelecka-brigada-1939-1942-t167899#504136Verze : 0
MOD