Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 12 [1942-1945]

12th Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 12

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 12
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 12
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-07.11.1942 4. brigáda tankových granátníků
07.11.1942-08.05.1945 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-22.07.1943 Damerau-Dambrowski, Joachim von der (Oberst)
22.07.1943-25.07.1943 Abel, Werner (Hauptmann)
25.07.1943-17.10.1943 Hoppe, Johannes (Oberstleutnant)
18.10.1943-09.12.1943 Hoffmann, Ernst-Wilhelm (Oberstleutnant)
10.12.1943-15.12.1943 König, Eugen (Oberst)
15.12.1943-25.12.1943 Thünemann, Heinrich (Major)
25.12.1943-01.01.1944 König, Eugen (Oberst)
01.01.1944-04.01.1944 Kopp, (Oberstleutnant)
04.01.1944-12.02.1944 Kempchen, Hugo (Oberst)
12.02.1944-23.05.1944 Hoffmann, Ernst-Wilhelm (Oberst)
23.05.1944-26.06.1944 Knoche, Heinz (Oberst)
26.06.1944-22.07.1944 Grede, (Oberstleutnant)
23.08.1944-27.03.1945 Hoffmann, Ernst-Wilhelm (Oberst)
27.03.1945-06.04.1945 Gaupp-Berghausen, Georg von (Major)
06.04.1945-08.05.1945 Heyden, Heinz von (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-12-1942-1945-t167758#503892Verze : 0
MOD