Main Menu
User Menu

Střelecký pluk 12 [1938-1942]

12th Rifle Regiment / Schützen-Regiment 12

     
Název:
Name:
Střelecký pluk 12
Originální název:
Original Name:
Schützen-Regiment 12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 12
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1939-05.07.1942 Střelecká brigáda 4
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.04.1938-23.10.1939 Czettritz und Neuhaus, Konrad von (Oberst)
23.10.1939-08.05.1940 Bülow, Cord von (Oberst)
09.05.1940-20.05.1940 Lüttwitz, Smilo von (Oberstleutnant)
20.05.1940-07.06.1940 Bülow, Cord von (Oberst)
07.06.1940-14.06.1940 Liebold, (Major)
14.06.1940-13.03.1942 Lüttwitz, Smilo von (Oberst)
13.03.1942-08.06.1942 Spitta, Werner-Richard (Oberst)
08.06.1942-04.07.1942 Jordan, (Major)
04.07.1942-05.07.1942 Damerau-Dambrowski, Joachim von der (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Strelecky-pluk-12-1938-1942-t167754#503885Verze : 0
MOD