Main Menu
User Menu

Tankový dělostřelecký pluk 103 [1942-1945]

103rd Tank Artillery Regiment

Panzer-Artillerie-Regiment 103

     
Název:
Name:
Tankový dělostřelecký pluk 103
Originální název:
Original Name:
Panzer-Artillerie-Regiment 103
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 103
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1942-08.05.1945 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.05.1942-13.12.1943 Betzel, Clemens (Oberst)
13.12.1943-29.02.1944 Weidner, Fritz (Major)
01.03.1944-09.09.1944 Langkau, Wolfgang (Oberst)
09.09.1944-15.12.1944 Hintze, Ingfried (Major)
15.12.1944-01.02.1945 Langkau, Wolfgang (Oberst)
01.02.1945-05.02.1945 Horst, Werner (Major)
05.02.1945-08.05.1945 Hammon, Erich (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-delostrelecky-pluk-103-1942-1945-t167696#503773Verze : 0
MOD