Main Menu
User Menu

Naváděcí stanoviště NS-1 [1961-1978]

Ground Control Intercept GCI-1

     
Název:
Name:
Naváděcí stanoviště NS-1
Originální název:
Original Name:
Naváděcí stanoviště NS-1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1978
Nástupce:
Successor:
Naváděcí stanoviště NS-2 Stod
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.09.1969 Velitelské stanoviště 3. sboru protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.09.1978 Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-DD.05.1972 Dobřany, letiště /
DD.05.1972-01.09.1978 Stod, karárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.RRRR-04.04.1971 Janda, Zdeněk (Podplukovník)
05.04.1971-01.09.1978 Mimra, Miroslav (Podplukovník)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR R-824
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR R-831
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA Praha
URL : https://www.valka.cz/Navadeci-stanoviste-NS-1-1961-1978-t167649#503691Verze : 4