Main Menu
User Menu

4. střelecká brigáda [1939-1942]

4th Rifle Brigade

4. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
4. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
4. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
4. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1939-05.07.1942 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.11.1939-DD.MM.RRRR Bamberg /

Velitel:
Commander:
01.11.1939-27.07.1940 Boineburg-Lengsfeld, Hans von (Oberst)
28.07.1940-16.11.1940 Fehn, Gustav (Generalmajor)
16.11.1940-09.12.1941 Saucken, Dietrich von (Oberst)
01.03.1942-05.07.1942 Lüttwitz, Smilo von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1939-05.07.1942 Střelecký pluk 12
01.04.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 33

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/4-strelecka-brigada-1939-1942-t167648#503690Verze : 0
MOD