Main Menu
User Menu

KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944)

Strong Point No. 75 / Stützpunkt 75

     
Název:
Name:
Opěrný bod č. 75
Originální název:
Original Name:
Stützpunkt 75
Další názvy:
Other Names:
StP 75
Stützpunkt Bayeux 075
HKB Pointe du Hoc
2./HKAA 1260 Pointe du Hoc
Obec:
Municipality:
Saint-Pierre-du-Mont
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°23'43.48"N 00°59'18.61"W
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
Dělostřelecký opěrný bod
Typ objektu:
Type of Object:
Stálá dělostřelecká baterie
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Podskupina pobřežní obrany Vire
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.RRRR
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.RRRR
Výzbroj:
Armament:
2x 15,5cm kanon K 418 (f) v objektu H671
4x 15,5cm kanon K 418 (f) v otevřeném postavení
2x 37mm protiletadlové dělo (Flak 36) v objektu L409a
3x 20mm protiletadlové dělo (Flak 30) v otevřeném postavení
1x kulomet v tobruku
stanoviště řízení palby (H636) s kulometem v tobruku
Posádka:
Crew:
2./HKAA 1260
četa 12./GR 726
Bojové využití:
Combat Use:
06.06.1944-DD.MM.RRRR
Současný stav:
Current Condition:
zřícenina
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
6. června 1944 byly v dělostřeleckých postaveních pouze dřevěné makety zbraní. Skutečná děla byla, z důvodu nebezpečí zničení spojeneckým bombardováním, uložena ve vnitrozemí...
Zdroje:
Sources:
memorablevisit.com
https://www.dday-overlord.com/points_appui.htm
https://omahabeach.vierville.free.fr/
memorablevisit.com
https://www.atlantikwall.org.uk
https://forum.axishistory.com/
https://zapisnik.fortif.net
Steven J. Zaloga: D-Day Fortifications in Normandy (Osprey Publishing Ltd. 2005)
Alain Chazette: Le Mur de L´Atlantique en Normandie (Bayeux 2000)
Vince Milano a Bruce Conner: Válka v Normandii - Ode dne D k Saint-Lo německýma očima (Praha 2012)

KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - A1-A6 / otevřené postavení pro 15,5cm kanon K 418 (f)
B2-B3 / rozestavěný objekt H671 pro 15,5cm kanon K 418 (f) 
B4-B5 / dokončený objekt H671 pro 15,5cm kanon K 418 (f) 
C / stanoviště řízení palby (H636) s kulometem v tobruku
D / objekt L409a pro 37mm protiletadlové dělo (Flak 36) 
E / kulomet v tobruku
F / úkryt pro mužstvo
G / muniční sklad

A1-A6 / otevřené postavení pro 15,5cm kanon K 418 (f)
B2-B3 / rozestavěný objekt H671 pro 15,5cm kanon K 418 (f)
B4-B5 / dokončený objekt H671 pro 15,5cm kanon K 418 (f)
C / stanoviště řízení palby (H636) s kulometem v tobruku
D / objekt L409a pro 37mm protiletadlové dělo (Flak 36)
E / kulomet v tobruku
F / úkryt pro mužstvo
G / muniční sklad

URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Vire-Operny-bod-c-75-HKB-Pointe-du-Hoc-1940-1944-t167646#503682Verze : 0
MOD
Zdroje fotografií:
https://omahabeach.vierville.free.fr/
KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - Dokončená kasemata H671

Dokončená kasemata H671
KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - Dřevěná atrapa děla v důkladně rozstříleném otevřeném postavení...

Dřevěná atrapa děla v důkladně rozstříleném otevřeném postavení...
KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - 37mm protiletadlové dělo (Flak 36) v objektu L409a

37mm protiletadlové dělo (Flak 36) v objektu L409a
KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - Stanoviště řízení palby (H636)

Stanoviště řízení palby (H636)
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Vire-Operny-bod-c-75-HKB-Pointe-du-Hoc-1940-1944-t167646#503683Verze : 0
MOD
Zdroje fotografií:
https://omahabeach.vierville.free.fr/
KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - Les, v němž byly americkými rangery nalezeny a dodatečně zničeny 15,5cm kanony K 418 (f)

Les, v němž byly americkými rangery nalezeny a dodatečně zničeny 15,5cm kanony K 418 (f)
KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - 15,5cm kanon K 418 (f) ve volné přírodě

15,5cm kanon K 418 (f) ve volné přírodě
KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - Odpočinek vítězů

Odpočinek vítězů
KVUGr Vire - Opěrný bod č. 75 / HKB Pointe du Hoc (1940-1944) - 12. června 1944 si zástupci vrchního velení (generálové Marshall, Arnold a admirál King), doprovázení polními veliteli generály Eisenhowerem a Bradleyem, přišli prohlédnout děla, kvůli kterým byla hrdinsky dobyta nefunkční baterie na mysu Point du Hoc...

12. června 1944 si zástupci vrchního velení (generálové Marshall, Arnold a admirál King), doprovázení polními veliteli generály Eisenhowerem a Bradleyem, přišli prohlédnout děla, kvůli kterým byla hrdinsky dobyta nefunkční baterie na mysu Point du Hoc...
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Vire-Operny-bod-c-75-HKB-Pointe-du-Hoc-1940-1944-t167646#503684Verze : 0
MOD