Main Menu
User Menu

I. skupina Stíhací eskadry 26 [1939-1945]

1st Group of the 26th Fighter Wing / I. Gruppe des Jagdgeschwaders 26 (I./JG 26)

     
Název:
Name:
I. skupina Stíhací eskadry 26
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 26
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Stíhací eskadry 132
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-08.05.1945 Stíhací eskadra 26
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-26.08.1939 Kolín nad Rýnem, Fliegerhorst Köln-Ostheim /
26.08.1939-01.11.1939 Odendorf, ?
01.11.1939-10.02.1940 Dortmund, ?
10.02.1940-15.05.1940 Bönninghardt, ?
15.05.1940-23.05.1940 Eindhoven, Fliegerhorst Eindhoven /
23.05.1940-02.06.1940 Antwerpen, ?
02.06.1940-04.06.1940 Chievres, Fliegerhorst Chievres /
04.06.1940-05.06.1940 Etaples, ?
05.06.1940-11.06.1940 Hesdin, ?
11.06.1940-16.06.1940 Samoussy-Laon, ?
16.06.1940-20.06.1940 St. Remy
20.06.1940-23.06.1940 Nevers, ?
23.06.1940-26.06.1940 Lyon, ?
26.06.1940-15.07.1940 Bönninghardt, ?
15.07.1940-07.12.1940 Audembert, ?
07.12.1940-09.02.1941 Abbeville, Fliegerhorst Abbeville-Drucat /
09.02.1941-01.04.1941 Dortmund, ?
01.04.1941-01.06.1941 Brest, Flugplatz Brest-Nord /
01.06.1941-17.11.1941 Clairmarais, Flugplatz Saint-Omer - Clairmarais /
17.11.1941-20.09.1942 Saint-Omer, Flugplatz Saint-Omer - Arques /
20.09.1942-22.01.1943 Saint-Omer, Fliegerhorst St. Omer - Wizernes /
22.01.1943-15.02.1943 Heiligenbeil, Fliegerhorst Heiligenbeil /
15.02.1943-DD.02.1943 Rielbitzi, ?
DD.02.1943-DD.03.1943 Dno, Flugplatz Griwotschki /
DD.03.1943-DD.05.1943 Šatalovo, ? /
DD.05.1943-DD.05.1943 Ossinowka, ?
DD.05.1943-DD.05.1943 Orel-West, ?
DD.05.1943-07.06.1943 Smolensk, Fliegerhorst Smolensk-Nord /
07.06.1943-10.06.1943 Rheine, Fliegerhorst Rheine /
10.06.1943-23.06.1943 Poix-en-Picardie, Fliegerhorst Poix-Nord /
23.06.1943-14.07.1943 Rheine, Fliegerhorst Rheine /
14.07.1943-31.08.1943 Hoogerheide, Fliegerhorst Woensdrecht /
31.08.1943-18.12.1943 Grimbergen, Fliegerhorst Grimbergen /
18.12.1943-06.04.1944 Florennes, Fliegerhorst Florennes /
06.04.1944-06.06.1944 Lille, Flugplatz Lille-Vendeville /
06.06.1944-29.07.1944 Chaumont-en-Vexin, ?
29.07.1944-16.08.1944 Les Mesnuls, ?
16.08.1944-21.08.1944 Chaumont-en-Vexin, ?
21.08.1944-29.08.1944 Vitry-en-Artois, Fliegerhorst Vitry-En-Artois /
29.08.1944-03.09.1944 Grimbergen, Fliegerhorst Grimbergen /
03.09.1944-29.10.1944 Krefeld-Linn, ?
29.10.1944-24.11.1944 Greven, ?
24.11.1944-25.03.1945 Fürstenau, ?
25.03.1945-02.04.1945 Drope, Flugplatz Drope /
02.04.1945-05.04.1945 Delmenhorst, Fliegerhorst und Industriehafen Delmenhorst-Adelheide /
05.04.1945-07.04.1945 Celle, Einsatzhafen Hustedt /
07.04.1945-13.04.1945 Stade, Fliegerhorst Stade /
13.04.1945-22.04.1945 Sülte, ?
22.04.1945-02.05.1945 Hidmühle, ?
02.05.1945-08.05.1945 Flensburg, ?

Velitel:
Commander:
01.05.1939-24.06.1940 Handrick, Gotthard (Major)
24.06.1940-22.08.1940 Fischer, Kurt (Hauptmann)
22.08.1940-11.07.1941 Pingel, Rolf (Hauptmann)
11.07.1941-01.06.1943 Seifert, Johannes (Major)
01.06.1943-23.06.1943 Losigkeit, Fritz (Hauptmann)
23.06.1943-15.05.1944 Borris, Karl (Hauptmann)
15.05.1944-01.08.1944 Staiger, Hermann (Hauptmann)
01.08.1944-08.05.1945 Borris, Karl (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-08.05.1945 1. letka Stíhací eskadry 26
01.05.1939-08.05.1945 2. letka Stíhací eskadry 26
01.05.1939-08.05.1945 3. letka Stíhací eskadry 26
01.05.1939-08.05.1945 Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 26
21.09.1943-08.05.1945 4. letka Stíhací eskadry 26

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-26-1939-1945-t167632#503656Verze : 4
MOD
I. Gruppe:

Zformována 1.5.39 v Odendorf ze I./JG132 :

Stab I./JG26 ze Stab I./JG132
1./JG26 ze 1./JG132
2./JG26 ze 2./JG132
3./JG26 ze 3./JG132

21.9.43 rozšířena na 4 staffeln:

1./JG26 nezměněna
2./JG26 nezměněna
3./JG26 nezměněna
4./JG26 ze 8./JG26

4./JG26 byla zrušena 15.2.45.
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-26-1939-1945-t167632#1644Verze : 0
MOD


Bf 109 G-6, na němž létal Hauptmann Ludwig Fanzisket Gruppenkommandeur I./JG 27, únor 1944. Jednotka v té době působila při obraně Říše. Podle fotografií Franzisketův Messerschmitt nosil dvojici podvěšených kanónů. Letoun nosil standardní kamufláž: spodní a boční plochy kryje barva RLM 76 (modrošedá), na horních a bočních nepravidelná pole barev RLM 74 a 75 (tmavá a střední šedá). Stejnými barvami doplněno množství nastříkaných skvrn na boční plochy trupu a SOP.


Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/612691
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-26-1939-1945-t167632#612693Verze : 0
MOD