Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 75 [1935-1942]

75th Artillery Regiment

Artillerie-Regiment 75

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 75
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment 75
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.02.1942
Nástupce:
Successor:
Tankový dělostřelecký pluk 75
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-18.02.1942 3. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Neuruppin /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-10.11.1938 Weidling, Helmuth (Oberst)
10.11.1938-18.01.1941 Forster, Kurt (Oberst)
18.01.1941-26.08.1941 Ries, Gottfried (Oberst)
26.08.1941-18.02.1942 Weissenbruch, Adolf (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-75-1935-1942-t167579#503529Verze : 0
MOD