Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 3 [1942-1945]

3rd Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 3

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 3
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 3
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-08.11.1942 3. brigáda tankových granátníků
08.11.1942-08.05.1945 3. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-31.03.1943 Zimmermann, Hermann (Oberst)
01.04.1943-DD.MM.1944 Wellmann, Ernst (Oberst)
DD.MM.1944-DD.MM.1945 Weymann, Martin (Oberstleutnant)
DD.MM.1945-DD.MM.1945 Fleischauer, Paul (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-3-1942-1945-t167562#503502Verze : 0
MOD