Main Menu
User Menu

3. střelecká brigáda [1935-1942]

3rd Rifle Brigade

3. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
3. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
3. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
3. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-05.07.1942 3. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Eberswalde /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-31.10.1936 Bernard, Curt (Oberst)
01.01.1937-31.12.1937 Stumpff, Horst (Oberst)
01.01.1938-01.08.1938 Gawantka, Georg (Oberst)
02.08.1938-31.12.1939 Angern, Günther (Oberst)
01.01.1940-31.12.1942 Kleemann, Ulrich (Generalmajor)
01.02.1942-05.07.1942 Westhoven, Franz (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-05.07.1942 Střelecký pluk 3
01.08.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 394

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/3-strelecka-brigada-1935-1942-t167525#503433Verze : 0
MOD