Main Menu
User Menu

Tankový pluk 6 [1935-1945]

6th Tank Regiment

Panzer-Regiment 6

     
Název:
Name:
Tankový pluk 6
Originální název:
Original Name:
Panzer-Regiment 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-15.01.1941 Tanková brigáda 3
15.01.1941-08.05.1945 3. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.10.1935-31.01.1938 Meyer, ? (Oberst)
01.02.1938-15.03.1939 Crüwell, Ludwig (Oberst)
16.03.1939-DD.03.1940 Rothenburg, Karl (Oberstleutnant)
DD.03.1940-DD.10.1941 Lewinski, Werner von (Oberstleutnant)
DD.10.1941-DD.MM.1942 Munzel, Oskar (Oberst)
DD.MM.1942-DD.MM.1942 Liebenstein, Kurt von [/url ([url=/topic/view/91462]Oberst)
DD.MM.1943-DD.11.1943 Schmidt-Ott, Gustav-Albrecht (Oberst)
DD.11.1943-DD.MM.1944 Goecke, Fritz [/url ([url=/topic/view/91462]Oberst)
DD.MM.1944-DD.MM.1944 Lühl, ? (Oberstleutnant)
DD.MM.1944-26.08.1944 Bernuth, Hans-Otto von (Oberst)
26.08.1944-05.09.1944 Friedrichs, ? (Oberst)
05.09.1944-DD.11.1944 Weiß-Kaffanke, Rudolf (Oberstleutnant)
DD.11.1944-DD.05.1945 Schulenburg, Johann Matthias von der (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-6-1935-1945-t167492#503390Verze : 1
MOD