Main Menu
User Menu

Tankový dělostřelecký pluk 74 [1942-1945]

74th Tank Artillery Regiment

Panzer-Artillerie-Regiment 74

     
Název:
Name:
Tankový dělostřelecký pluk 74
Originální název:
Original Name:
Panzer-Artillerie-Regiment 74
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 74
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1942-08.05.1945 2. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
23.03.1942-DD.04.1943 Fabiunke, Karl (Oberst)
DD.05.1943-DD.08.1943 Harhausen, Joachim (Oberst)
DD.08.1943-20.08.1943 Dous, Helmut (Oberst)
DD.09.1943-10.12.1943 Bouche, de (Oberst)
10.12.1943-DD.04.1945 Finger, Karl-Heinz (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-delostrelecky-pluk-74-1942-1945-t167391#503196Verze : 0
MOD