Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 2 [1942-1945]

2nd Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 2

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 2
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 2
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-DD.07.1943 2. brigáda tankových granátníků
DD.07.1943-08.05.1945 2. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-DD.03.1943 Bischoffshausen, Lothar von (Oberst)
DD.03.1943-24.09.1943 Buck, Wilhelm (Oberstleutnant)
15.10.1943-29.10.1944 Brassert, Karl (Oberst)
01.11.1944-DD.01.1945 Gutmann, Joachim (Oberst)
DD.01.1945-23.02.1945 Puttkamer, Karl-Richard von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-2-1942-1945-t167369#503137Verze : 2
MOD