Main Menu
User Menu

Střelecký pluk 2 [1935-1942]

2nd Rifle Regiment / Schützen-Regiment 2

     
Název:
Name:
Střelecký pluk 2
Originální název:
Original Name:
Schützen-Regiment 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk Meiningen
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-05.07.1942 Střelecká brigáda 2
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.05.1935-20.01.1938 Gawantka, Georg (Oberst)
20.01.1938-09.08.1939 Värst, Gustav Friedrich Julius von (Oberst)
09.08.1939-23.10.1939 Back, Hans-Ulrich (Oberstleutnant)
23.10.1939-21.05.1942 Koelitz, Hans (Oberst)
21.05.1942-05.07.1942 Bischoffshausen, Lothar von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Strelecky-pluk-2-1935-1942-t167366#503128Verze : 0
MOD