Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 113 [1942-1945]

113th Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 113

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 113
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 113
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 113
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-15.12.1942 1. brigáda tankových granátníků
15.12.1942-08.05.1945 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-15.06.1943 Wietersheim, Wend von (Oberst)
15.06.1943-21.12.1943 Bradel, Ernst-Joachim (Major)
21.12.1943-24.12.1943 Neumeister, Karl (Oberst)
24.12.1943-13.01.1944 Grießheim, von (Hauptmann)
13.01.1944-16.03.1944 Richter, Max (Oberst)
16.03.1944-01.04.1944 Feig, Georg (Major)
01.04.1944-DD.12.1944 Bradel, Ernst-Joachim (Oberst)
DD.12.1944-31.01.1945 Marcks, Werner (Major)
31.01.1945-24.04.1945 Bradel, Ernst-Joachim (Oberst)
24.04.1945-08.05.1945 Weber, E. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-113-1942-1945-t167358#503111Verze : 0
MOD