Main Menu
User Menu

Střelecký pluk 1 [1935-1942]

1st Rifle Regiment / Schützen-Regiment 1

     
Název:
Name:
Střelecký pluk 1
Originální název:
Original Name:
Schützen-Regiment 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1935-05.07.1942 Střelecká brigáda 1
Dislokace:
Deployed:
01.10.1935-DD.MM.RRRR Gera /

Velitel:
Commander:
01.10.1935-10.11.1938 Kirchner, Friedrich (Oberst)
10.11.1938-23.10.1939 Boineburg-Lengsfeld, Hans von (Oberst)
23.10.1939-23.10.1940 Balck, Hermann (Oberst)
25.10.1940-31.12.1941 Westhoven, Franz (Oberst)
01.01.1942-DD.02.1942 Knopff, (Oberst)
DD.02.1942-01.03.1942 Grolig, Oswin (Oberst)
01.03.1942-DD.MM.1942 Wesche, Willy (Major)
DD.MM.1942-05.07.1942 Meden, Karl-Friedrich von der (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Strelecky-pluk-1-1935-1942-t167298#503002Verze : 0
MOD