Main Menu
User Menu

KVUGr Percee - Opěrný bod č. 72 (1940-1944)

Resistance Nest No. 72 / Widerstandsnest 72

     
Název:
Name:
Opěrný bod č. 72
Originální název:
Original Name:
Widerstandsnest 72
Další názvy:
Other Names:
WN 72
Obec:
Municipality:
Vierville-sur-Mer
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°22'45.52"N 00°54'16.56"W
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
pěchotní opěrný bod
Typ objektu:
Type of Object:
-
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Podskupina pobřežní obrany Percee
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.RRRR
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.RRRR
Výzbroj:
Armament:
1x 88mm protitankový kanon PAK43 v kasematě H677
1x 50mm protitankový kanon KWK L/42 v kasematě se dvěma střílnami
2x kulomet v dvojité kasematě
1x kulomet v tobruku
Posádka:
Crew:
družstvo 3./GR 914
četa 11./GR 726
Bojové využití:
Combat Use:
06.06.1944-06.06.1944
Současný stav:
Current Condition:
zřícenina
Přístupnost:
Accessibility:
volně přístupno
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
memorablevisit.com
https://www.dday-overlord.com/points_appui.htm
https://omahabeach.vierville.free.fr/
memorablevisit.com
https://www.atlantikwall.org.uk
Steven J. Zaloga: D-Day Fortifications in Normandy (Osprey Publishing Ltd. 2005)
Alain Chazette: Le Mur de L´Atlantique en Normandie (Bayeux 2000)
Vince Milano a Bruce Conner: Válka v Normandii - Ode dne D k Saint-Lo německýma očima (Praha 2012)

KVUGr Percee - Opěrný bod č. 72 (1940-1944) - 1 - protipěchotní překážky
2 - protitankový příkop přehrazující silnici
3 - uzavíratelná protitanková stěna
4 - 2x kulomet v dvojité kasematě
5 - neobsazené otevřené postavení minometu
6 - 1x kulomet v tobruku
7 - 1x 50mm protitankový kanon KWK L/42 v kasematě se dvěma střílnami (W+E)
8 - protitanková stěna
9 - 88mm protitankový kanon PAK 43 v kasematě H677

1 - protipěchotní překážky
2 - protitankový příkop přehrazující silnici
3 - uzavíratelná protitanková stěna
4 - 2x kulomet v dvojité kasematě
5 - neobsazené otevřené postavení minometu
6 - 1x kulomet v tobruku
7 - 1x 50mm protitankový kanon KWK L/42 v kasematě se dvěma střílnami (W+E)
8 - protitanková stěna
9 - 88mm protitankový kanon PAK 43 v kasematě H677

URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Percee-Operny-bod-c-72-1940-1944-t167285#502967Verze : 0
MOD
Zdroje fotografií:
https://omahabeach.vierville.free.fr/
KVUGr Percee - Opěrný bod č. 72 (1940-1944) - Kasemata H677 pro PAK43 (vlevo), kasemata pro KWK L/42 (vpravo)

Kasemata H677 pro PAK43 (vlevo), kasemata pro KWK L/42 (vpravo)
KVUGr Percee - Opěrný bod č. 72 (1940-1944) - Kasemata H677 pro PAK43

Kasemata H677 pro PAK43
KVUGr Percee - Opěrný bod č. 72 (1940-1944) - Kasemata pro KWK L/42

Kasemata pro KWK L/42
KVUGr Percee - Opěrný bod č. 72 (1940-1944) - Dnešní stav PAK43

Dnešní stav PAK43
URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Percee-Operny-bod-c-72-1940-1944-t167285#502970Verze : 0
MOD