Main Menu
User Menu

Tankový pluk 4 [1935-1944]

4th Tank Regiment

Panzer-Regiment 4

     
Název:
Name:
Tankový pluk 4
Originální název:
Original Name:
Panzer-Regiment 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-11.10.1940 Tanková brigáda 2
11.10.1940-DD.09.1944 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Ohrdruf, Vojenský výcvikový prostor Ohrdruf /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-10.11.1938 Kühn, Friedrich (Oberst)
10.11.1938-DD.MM.1939 Baeßler, Johannes (Oberst)
DD.MM.1939-10.06.1940 Voigt, Hans (Oberstleutnant)
10.06.1940-DD.08.1940 Kräber, Ewald (Oberstleutnant)
DD.08.1940-30.04.1941 Voigt, Hans (Oberst)
05.06.1942-10.09.1942 Olbrich, Herbert (Oberst)
18.09.1942-18.03.1943 Hake, Friedrich-Erdmann von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
2.11.1940-28.5.1941 označován jako Lehr-Panzer-Regiment 4
Tankový pluk 4 byl zničen na jižní Ukrajině
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-4-1935-1944-t167262#502917Verze : 2
MOD