Main Menu
User Menu

Tankový pluk 3 [1935-1945]

3rd Tank Regiment / Panzer-Regiment 3

     
Název:
Name:
Tankový pluk 3
Originální název:
Original Name:
Panzer-Regiment 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
12. jezdecký pluk (motorisovaný)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-04.07.1941 Tanková brigáda 2
04.07.1941-08.05.1945 2. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.1938 Kamenz
DD.MM.1938-DD.MM.RRRR Mödling

Velitel:
Commander:
15.10.1935-01.08.1939 Harpe, Josef (Oberst)
01.08.1939-05.03.1940 Thoma, Wilhelm Josef von (Oberst)
05.03.1940-15.12.1940 Gabler, Heinrich (Oberst)
15.12.1940-05.05.1941 Balck, Hermann (Oberst)
15.05.1941-24.02.1943 Decker, Karl (Oberst)
24.02.1943-DD.MM.1943 Volckheim, Ernst (Oberst)
DD.01.1944-20.07.1944 Köhn, Traugott (Oberst)
26.07.1944-07.08.1944 Schneider-Kostalski, Ferdinand (Major)
DD.MM.1944-DD.01.1945 Wagner, Carl von (Oberstleutnant)
DD.02.1945-DD.05.1945 Christen, Hans-Henning von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-3-1935-1945-t167167#502628Verze : 2
MOD