Main Menu
User Menu

Tanková brigáda 2 [1935-1941]

2nd Tank Brigade

Panzer-Brigade 2

     
Název:
Name:
Tanková brigáda 2
Originální název:
Original Name:
Panzer-Brigade 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
04.07.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-04.07.1941 2. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.1936 Meiningen /
DD.MM.1936-DD.MM.1938 Bamberg /
DD.MM.1938-DD.MM.RRRR Wien /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
10.11.1938-01.10.1940 Prittwitz-Gaffron, Heinrich Constantin von (Generalmajor)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
15.05.1941-25.06.1941 Balck, Hermann (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1935-04.07.1941 Tankový pluk 3
15.10.1935-11.10.1940 Tankový pluk 4

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.geocities.com/~orion47/
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-2-1935-1941-t167152#502591Verze : 0
MOD