Main Menu
User Menu

1. střelecká brigáda [1935-1942]

1st Rifle Brigade

1. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
1. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
1. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
1. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-05.07.1942 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
12.09.1935-DD.MM.RRRR Weimar /

Velitel:
Commander:
12.09.1935-12.10.1937 Vietinghoff-Scheel, Heinrich-Gottfried von (Generalmajor)
12.10.1937-10.11.1938 Reinhardt, Georg-Hans (Generalmajor)
10.11.1938-31.01.1940 Kirchner, Friedrich (Generalmajor)
01.02.1940-15.07.1941 Krüger, Walter (Generalmajor)
15.07.1941-31.10.1941 Heydebrand und der Lasa, Hans-Christoph von (Oberst)
31.10.1941-15.02.1942 Stockhausen, Wilhelm Hunold von (Oberst)
15.02.1942-05.07.1942 Grolig, Oswin (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1935-05.07.1942 Střelecký pluk 1
06.11.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 113

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/1-strelecka-brigada-1935-1942-t167064#502370Verze : 0
MOD