Main Menu
User Menu

Tanková brigáda 1 [1935-1942]

1st Tank Brigade

Panzer-Brigade 1

     
Název:
Name:
Tanková brigáda 1
Originální název:
Original Name:
Panzer-Brigade 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1935-01.11.1942 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1935-DD.MM.RRRR Erfurt /

Velitel:
Commander:
01.10.1935-01.08.1939 Schaal, Ferdinand (Generalmajor)
01.08.1939-15.02.1940 Harpe, Josef (Oberst)
15.02.1940-01.08.1941 Keltsch, Karl (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1935-01.11.1942 Tankový pluk 1
DD.10.1935-20.10.1940 Tankový pluk 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-1-1935-1942-t167015#502252Verze : 1
MOD