Main Menu
User Menu

Jablonica

okr. Senica

     
Název:
Name:
Jablonica
Originální název:
Original Name:
Jablonica
Další názvy:
Other Names:
Jabluncha, Jobloncha, Jablücza, Jabloncza, Jablonovicz, Jablonicz, Jablonitza, Jablanice, Jablonc, Jabláncz
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Senica
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°36'24.8"N 17°25'18.22"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1262
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kaštieľ renesančný z konca 16. stor., po požiari v roku 1663 znovupostavený, vonkajšia úprava zo 70. rokov 18. stor.
- Rímskokatolícky kostol, prestavaný v rokoch 1750 – 1752 zo staršieho kostola
- Pomník padlým v 1. sv. vojne
- Kalvária z 18. stor.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.jablonica.sk
URL : https://www.valka.cz/Jablonica-t167002#502224Verze : 0
MOD