Main Menu
User Menu

Veľké Orvište

okr. Piešťany

     
Název:
Name:
Veľké Orvište
Originální název:
Original Name:
Veľké Orvište
Další názvy:
Other Names:
villa Rivvis (1113), Ryusche (1447), Nagi Hornysko (1571), Nagy Eörviscse, Welko Orviscse a Gros Orwische (1773), Nagy Eörvistye, Horné Orvissče a Nagy Oerwischecsche (1786), Nagy-Örvistye, Nagy-Eörvistye a Horní Orwisste (1808)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Piešťany
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°37'10.50"N 17°47'40.47"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1113
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Rímskokatolícky kostol pôvodne barokový z roku 1743, neskôr rozšírený a prestavaný v polovici 19. stor.
- Súsošie Trojice z polovice 19. stor.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1976-1990 bola obec spolu s obcou Bašovce zlúčená do obce Orvište, v roku 1980 sa obce pripojili ku obci Ostrov. Obec sa osamostatnila v roku 1991.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.velkeorviste.sk
URL : https://www.valka.cz/Velke-Orviste-t166785#501733Verze : 0
MOD