Main Menu
User Menu

Veľké Kostoľany

okr. Piešťany

     
Název:
Name:
Veľké Kostoľany
Originální název:
Original Name:
Veľké Kostoľany
Další názvy:
Other Names:
Costulan (1209), Sancti Viti terra, (1254), Zentwyth (1388)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Piešťany
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°30'37.70"N 17°43'21.93"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1209
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Rímskokatolícky kostol pôvodne gotický, spomínaný v roku 1332, s neskorogotickou svätyňou, barokovou loďou z roku 1693, veža z roku 1736
- Baroková kaplnka z roku 1768
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
- Juraj Polykarp, kaločský arcibiskup, diplomat, protonotár kráľa Mateja Korvína
- Cyprián Majerník (1909-1945), maliar
- Jozef Pavlovič (1934-), spisovateľ
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.12.1955-01.04.1960
4. rota
4th Company
01.04.1960-DD.MM.1963
5. rota
5th Company
01.07.1966-01.09.1978
1/14. strážní četa
1/14th Guard Platoon
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.velkekostolany.sk
URL : https://www.valka.cz/Velke-Kostolany-t166784#501732Verze : 0
MOD