Main Menu
User Menu

Sasinkovo

okr. Hlohovec

     
Název:
Name:
Sasinkovo
Originální název:
Original Name:
Sasinkovo
Další názvy:
Other Names:
Sag (1256), Ssahy (1808), Šág (1920), Sasinkovo (1948)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Hlohovec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°22'22.48"N 17°51'06.42"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1256
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Rímskokatolícky kostol z roku 1802
- Kaštieľ secesný s neobarokovými prvkami, postavený začiatkom 20. stor. na starších základoch
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.sasinkovo.sk
URL : https://www.valka.cz/Sasinkovo-t166704#501591Verze : 1
MOD