Main Menu
User Menu

LetIštní peruť 2 [1945-1946]

2nd Air Base Squadron

     
Název:
Name:
Letištní peruť 2
Originální název:
Original Name:
Letištní peruť 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.09.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Letištní peruť České Budějovice
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1946
Nástupce:
Successor:
Letecká základna 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1945-01.01.1946 ?
02.01.1946-14.03.1946 Velitelství leteckých základen 2. oblasti
Dislokace:
Deployed:
DD.09.1945-14.03.1946 České Budějovice, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.09.1945-14.03.1946 Skoba, Vojtěch (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
DD.09.1945-14.03.1946 VÚ 5491 České Budějovice
Zdroje:
Sources:
IRRA,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)ISBN 80-86808-33-5
Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli (Svět křídel Cheb 2008) ISBN 978-80-86808-54-3
URL : https://www.valka.cz/LetIstni-perut-2-1945-1946-t165595#499452Verze : 0