Main Menu
User Menu

Velitelství ponorkového loďstva Západ [1939-1940]

Führer der Unterseeboote West / Führer der Unterseeboote West

     
Název:
Name:
Velitelství ponorkového loďstva Západ
Originální název:
Original Name:
Führer der Unterseeboote West
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.07.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1939-17.10.1939 Velitelství ponorkového loďstva
17.10.1939-31.07.1940 Velitelství ponorkového loďstva
Dislokace:
Deployed:
18.08.1939-31.07.1940 Wilhelmshaven, ? /
Velitel:
Commander:
18.08.1939-31.08.1939 Ibbeken, Hans (Korvettenkapitän)
31.08.1939-01.10.1939 Dönitz, Karl (Kommodore)
01.10.1939-31.07.1940 Dönitz, Karl (Konteradmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://historisches-marinearchiv.de/
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-ponorkoveho-lodstva-Zapad-1939-1940-t165174#498695Verze : 0
MOD