Main Menu
User Menu

Letecká základna 4 [1946-1951]

4th Air Base

     
Název:
Name:
Letecká základna 4
Originální název:
Original Name:
Letecká základna 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Letištní peruť 4
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1951
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1946-01.08.1947 Velitelství leteckých základen 4. oblasti
01.08.1947-27.11.1950 III. letecký okruh
27.11.1950-15.01.1951 3. letecká technická divize
Dislokace:
Deployed:
15.03.1946-15.01.1951 Trenčín, letiště /

Velitel:
Commander:
30.09.1946-15.01.1951 Šumichrast, Mikuláš (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
14.03.1946-01.10.1949 VÚ 8979 Trenčín
01.10.1949-15.01.1951 VÚ 1536 Trenčín
Zdroje:
Sources:
Vojenský historický archiv Praha, www.vojenstvi.cz, www.valka.cz, IRRA,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)ISBN 80-86808-33-5, Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli (Svět křídel Cheb 2008) ISBN 978-80-86808-54-3
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zakladna-4-1946-1951-t165129#498622Verze : 0