Main Menu
User Menu

Velitelství operačních sil námořnictva [1935-1945]

Flottenkommando / Fleet Command

     
Název:
Name:
Velitelství operačních sil námořnictva
Originální název:
Original Name:
Flottenkommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství operačních sil námořnictva
Datum zániku:
Disbanded:
23.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.1935-01.12.1935 Foerster, Richard (Vizeadmiral)
01.12.1935-20.12.1936 Foerster, Richard (Admiral)
21.12.1936-01.01.1937 Carls, Rolf (Konteradmiral)
01.01.1937-01.06.1937 Carls, Rolf (Vizeadmiral)
01.06.1937-31.10.1938 Carls, Rolf (Admiral)
01.11.1938-20.10.1939 Böhm, Hermann (Admiral)
21.10.1939-01.12.1939 Marschall, Wilhelm (Vizeadmiral)
01.12.1939-DD.06.1940 Marschall, Wilhelm (Admiral)
18.06.1940-01.09.1940 Lütjens, Günther (Vizeadmiral)
01.09.1940-27.05.1941 Lütjens, Günther (Admiral)
12.06.1941-01.03.1944 Schniewind, Otto (Admiral)
01.03.1944-30.07.1944 Schniewind, Otto (Generaladmiral)
31.07.1944-23.05.1945 Meendsen-Bohlken, Wilhelm (Vizeadmiral)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1936-17.10.1939 Velitelství ponorkového loďstva
01.10.1936-01.08.1940 Velitelství pancéřových lodí
17.10.1939-DD.MM.1942 Velitelství ponorkového loďstva
16.06.1941-03.06.1942 Velitelství bitevních lodí

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.deutsches-marinearchiv.de
www.deutschekriegsmarine.de
https://www.wlb-stuttgart.de/seekrieg/km/fl-kdo.htm
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-operacnich-sil-namornictva-1935-1945-t165123#498616Verze : 0
MOD