Main Menu
User Menu

Zlatná na Ostrove

okr. Komárno

     
Název:
Name:
Zlatná na Ostrove
Originální název:
Original Name:
Zlatná na Ostrove
Další názvy:
Other Names:
Oronos (1267), Oronos et altera Oronos (1268), Aranyas (1356), Aranyos (1773), Zlatná na Ostrove (1927); maďarsky Aranyos, Csallóközaranyos
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Komárno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°46'16.55"N 17°58'33.32"E
Místní části:
Local Municipalities:
Horná Zlatná, Veľký Lél, samoty Bök a Ontopa
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1267
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol reformovaný klasicistický z r. 1794
- Kúria klasicistická z čias okolo r. 1800 postavená na starých základoch


Veľký Lél:
- Kúria klasicistická z pol. 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. Zaniknuté obce v okolí - Dolná Zlatná (1268), Malý Lél (1446), Dolný Buk, Horný Buk (1387), Ontopa (1449), (1268), Kúkoľ (1344), Ujtelek a Vidovce (1449).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.zlatnanaostrove.webs.com ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-kn-zo.html
URL : https://www.valka.cz/Zlatna-na-Ostrove-t165003#498412Verze : 0
MOD