Main Menu
User Menu

Pribeta

okr. Komárno

     
Název:
Name:
Pribeta
Originální název:
Original Name:
Pribeta
Další názvy:
Other Names:
Perbethe (1312), Perbeta (1920), Perbete (1927), Pribeta (1948); maďarsky Perbete
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Komárno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°53'56.69"N 18°18'44.29"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1312
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky barokový z r. 1733, klasicisticky upravený v r. 1773
- Kaplnka barokovo-klasicistická z r. 1762
- Kostol reformovaný tolerančný z r. 1784
- Mariánsky stĺp rokokovo-klasicistický z r. 1788
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. Zaniknuté obce v okolí - Svätý Mikuláš (1075), Pitín (1310), Pleš (1436), Pokory (1416).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.pribeta.ocu.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Pribeta-t164992#498401Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Komarno-t164992#498401Version : 0
MOD