Main Menu
User Menu

Imeľ

okr. Komárno

     
Název:
Name:
Imeľ
Originální název:
Original Name:
Imeľ
Další názvy:
Other Names:
Emo (1404), Imee (1438), Imől (1786), Imel (1920), Imeľ (1927); maďarsky Imől, Imely
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Komárno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°54'18.18"N 18°08'08.42"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1312
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky, klasicistický z r. 1800
- Kostol reformovaný, neoklasicistický z r. 1888
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecimel.sk
URL : https://www.valka.cz/Imel-t164952#498338Verze : 0
MOD