Main Menu
User Menu

Bodza

okr. Komárno

     
Název:
Name:
Bodza
Originální název:
Original Name:
Bodza
Další názvy:
Other Names:
Villa nobilium de Bogya (1387), Nemesch Bogya (1786), Boďa (1927), Bodza (1948); maďarsky Bogya
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Komárno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°50'03.45"N 17°49'48.15"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1387
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. V 19. stor. s obcou splynula obec Hradná Bodza (1268).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ;
URL : https://www.valka.cz/Bodza-t164552#497609Verze : 0
MOD